Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono nastolatkę, która uciekła z domu

Data publikacji 04.03.2016

Trzebniccy policjanci odnaleźli małoletnią dziewczynę, która uciekła z domu przez okno, informując matkę o możliwości podjęcia próby samobójczej. Akcję poszukiwawczą utrudniały ciężkie warunki atmosferyczne, jednak dzięki rozmowie telefonicznej z policjantką, małoletnia podjęła decyzję, że skorzysta z pomocy szukających ją funkcjonariuszy. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Informację o ucieczce 14-latki z domu policjanci otrzymali od roztrzęsionej matki. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań dziewczyny w leśnym i polnym terenie. Utrudnienia przysparzały opady deszczu i gruba rozmokła pokrywa śnieżna. Do poszukiwań dołączyli także strażacy oraz strażnicy miejscy.

Biorąca udział w poszukiwaniach policjantka kilkukrotnie usiłowała połączyć się telefonicznie z zaginioną i przekonać ją do powrotu, informując o niebezpieczeństwie, jakie może ją czekać. Początkowo rozmowy nie przynosiły rezultatu, jednak ostatecznie uciekinierka zdecydowała się wyjść z zarośli, w których się ukrywała i skierować się w stronę szukających ją policjantów.

Gdy funkcjonariusze dotarli do niej, okazało się, że cała jest przemarznięta i przemoczona. Nie miała siły iść dalej. Na miejsce wezwano matkę dziewczynki i zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł ją do szpitala celem udzielenia specjalistycznej pomocy lekarskiej.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony