Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli, bo zgubili bagaż

Data publikacji 04.03.2016

10 kilogramów suszu konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z KWP w Lublinie. Narkotyki ukryte były w bagażu, który jechał autokarem z południa Europy do Lublina. W czasie podróży bagaż zaginął. Po odnalezieniu przez firmę transportową został przewieziony następnym autokarem do Lublina, gdzie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zgłosili się po odbiór zguby. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na dworcu przy ul. Tysiąclecia w Lublinie. Policjanci pojawili się na miejscu, ponieważ firma przewozowa miała w autokarze zagubiony wcześniej bagaż. Wiadomo było, że przesyłka należała do osoby, która kilka dni wcześniej podróżowała autokarem z południa Europy do Lublina, jednak podczas przesiadki w Polsce bagaż zaginął. Po odnalezieniu bagażu w sortowni firmy, kolejni kierowcy mieli dostarczyć go do Lublina.

Po dojechaniu na lubelski dworzec kierujący autokarem miał wątpliwości czy mężczyzna, którzy zgłosili się po odbiór wraz z kolegą, rzeczywiście jest jego właścicielem, dlatego na miejscu pojawili się policjanci. Podczas sprawdzania funkcjonariuszom wydało się podejrzane nerwowe zachowanie mężczyzn. Postanowili sprawdzić zawartość bagażu. Okazało się, że w środku znajduje się susz konopi indyjskich. Łączna waga to 10 kilogramów. Jak wstępnie szacują policjanci wartość nielegalnego towaru to około 400 tys. złotych.

Mężczyźni podający się za właścicieli bagażu zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 30 i 40 lat. Usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił sie do wniosku i zastosował tymczasowy areszt.

(KWP w Lublinie / ak)

  • Wpadli, bo zgubili bagaż #1
  • Wpadli, bo zgubili bagaż #2
  • Wpadli, bo zgubili bagaż #3
  • Wpadli, bo zgubili bagaż #4

Film Zabezpieczony susz konopi indyjskich

Pobierz plik Zabezpieczony susz konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 19.08 MB)

Powrót na górę strony