Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane Tiry wartości ponad 700 tys. zł

Data publikacji 06.03.2016

Policjanci krakowskiego CBŚP odzyskali dwa tiry skradzione firmom leasingowym. Wartość odzyskanych ciągników siodłowych wraz z naczepą przekracza 700 tys. złotych. Ta akcja to część realizacji dotyczącej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami wartościowych ciężarówek i sprzedawaniem ich za wschodnią granicą.

Funkcjonariusze zwalczający zorganizowaną przestępczość ekonomiczną uzyskali informację, że na jednej z posesji w Dzierżoniowie (dolnośląskie) są dwa ciągniki siodłowe, które zostały skradzione firmie leasingowej. Policjanci pojechali na miejsce i zabezpieczyli ciężarówki wartości ponad 700 tys. zł. jak również skradzione tablice rejestracyjne

Jak ustalili funkcjonariusze metoda działania polegała na tym, że w leasing brane były samochody ciężarowe. Później były wielokrotnie sprzedawane bez żadnej dokumentacji zarówno odbiorcom krajowym jak również zagranicznym (szczególnie wschód). Sprawcy tego procederu posługiwali się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, by swobodnie poruszać się po kraju.

Policjanci przekazali odzyskane pojazdy właścicielom. Trwa namierzanie sprawców przestępczego procederu. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Wrocław-Krzyki.

CBŚP / ah/ ik

Powrót na górę strony