Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów

Data publikacji 07.03.2016

Na terenie powiatu jeleniogórskiego od 27 lutego do 6 marca 2016 roku, na Polanie Jakuszyckiej, odbył się największy i jubileuszowy w Polsce festiwal narciarstwa biegowego, w ramach międzynarodowej imprezy sportowej – 40 Bieg Piastów. W trakcie zawodów odbył się także 17 Policyjny Bieg Piastów.

W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników i prawie wszyscy dotarli do mety. Wśród nich byli również policjanci i funkcjonariusze służb mundurowych z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA, w tym z Litwy, Czech, Niemiec i Norwegii.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji. Policjanci startowali w biegu na 12,5 km oraz w biegu głównym na 50,4 km. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

4 marca 2016 roku, na dystansie 12,5 km mężczyzn, pierwsze miejsce w „Policyjnym Biegu Piastów” zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie Mateusz Matusik, a trzecie miejsce w tej kategorii zajął Artur Mazurek z Czarnego Boru. Wśród kobiet najlepszą w biegu na 12,5 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Elżbieta Rosa z Tłuszcza, a trzecie Ewa Haber-Czerska z Lubania. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki w Policyjnym Biegu na 12,5 km ufundował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.

5 marca 2016r odbył się bieg na dystansie 50,4 km. Najlepszym wśród narciarzy służb mundurowych i IPA na tym dystansie okazał się Arkadiusz Ogorzałek, który otrzymał puchar z rąk przedstawiciela Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

(KWP we Wrocławiu / ak) 

  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #1
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #2
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #3
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #4
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #5
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #6
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #7
  • Podsumowanie przebiegu 40 Biegu Piastów #8
Powrót na górę strony