Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uszkodzenie kilkudziesięciu samochodów

Data publikacji 07.03.2016

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który uszkodził ponad 40 lusterek i tablic rejestracyjnych w zaparkowanych samochodach. Wandal miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

6 marca 2016 roku około 2:00 policjanci otrzymali sygnał, że przed jednym z bloków przy ulicy Marysińskiej w Łodzi jakiś mężczyzna kopie w samochody. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że zdarzenie widział z okna, ale schodzi na dół i będzie szedł za potencjalnym sprawcą. Na miejsce zostały skierowane patrole i chwilę później, u zbiegu ulic Zgierskiej i Dolnej, funkcjonariusze namierzyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Kompletnie pijany 34-latek, mający w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci rozpoczęli natomiast szacowanie strat i docieranie do pokrzywdzonych właścicieli pojazdów. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że sprawca działał na czterech parkingach przy ulicach  Marysińskiej, Czarnieckiego, Tokarzewskiego oraz Wawelskiej. Łącznie funkcjonariusze zlokalizowali ponad 40 pojazdów z uszkodzonymi lusterkami i tablicami rejestracyjnymi. Śledczy dotarli już do większości pokrzywdzonych i obecnie trwa szacowanie strat. Już na tym etapie postępowania można powiedzieć, że wandal wyrządził szkody na co najmniej kilka tysięcy złotych i niszczył samochody różnych marek.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany, który dotychczas nie miał konfliktu z prawem, zostanie przesłuchany pod zarzutem uszkodzenia mienia. Kodeks za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony