Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 07.03.2016

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali 49-latka podejrzanego o spowodowanie śmierci mieszkańca Poznania. Sprawca był już wcześniej wielokrotnie karany za różne przestępstwa. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

27 lutego br. około 20:00 policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zostali powiadomieni, że w jednej z podpoznańskich miejscowości na terenie gminy Swarzędz doszło do bójki.

Funkcjonariusze, którzy pojechali pod wskazany adres, zauważyli nieprzytomnego mężczyznę, który leżał przed domem. Po chwili na miejsce przyjechała karetka pogotowia, a ratownicy medyczni podjęli akcję reanimacyjną. Niestety mężczyzna zmarł. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Podczas przeszukania posesji odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który brał udział w całym zajściu. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, które następnie zostało poddane oględzinom przez przybyłego na miejsce prokuratora. Według wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy 49-latkiem a 36-latkiem wywiązała się sprzeczka, która po chwili przerodziła się w rękoczyny. W konsekwencji tego zdarzenia 36-letni mężczyzna zmarł.

Podejrzany to 49-letni mieszkaniec Poznania wcześniej karany za różne przestępstwa. Na podstawie analizy zebranego materiału dowodowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przedstawili mężczyźnie zarzut zabójstwa.

Obecnie 49-latek przebywa w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Poznaniu / ak)

Film Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo (format mp4 - rozmiar 4.08 MB)

Powrót na górę strony