Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warte około 80 tys. zł narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 07.03.2016

Zielonogórscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyzn, którzy brali udział w procederze wprowadzenia narkotyków na terenie Zielonej Góry i powiatów. Cztery osoby usłyszały zarzuty m.in.posiadania środków odurzających, i wprowadzania ich do obrotu.

Działania zielonogórskich policjantów rozpoczęły się już 16 lutego br., kiedy to policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic Zielonej Góry zauważyli mężczyznę, który w momencie, gdy mundurowi zbliżali się do niego, zaczął się nerwowo zachowywać i odrzucił trzymany w ręku niewielki przedmiot. Policjanci natychmiast zareagowali i podeszli do mężczyzny. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Policjanci ustalili, że mężczyzna odrzucił kilkanaście sztuk woreczków strunowych z zawartością środków odurzających.

Na miejsce przybyli również policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową. W wyniku prowadzonych czynności operacyjni weszli do garażu użytkowanego przez zatrzymanego i ujawnili w schowku skutera około 55 sztuk woreczków z marihuaną oraz 7 działek handlowych amfetaminy. Policjanci przeszukali również samochód należący do zatrzymanego. Był to dobry trop, gdyż operacyjni znaleźli w nim kolejne 3 woreczki strunowe z zawartością konopi indyjskich. Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Po przesłuchaniu 33-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Policjanci rozpoczęli dalsze działania, które pozwoliły ustalilić więcej osób biorących udział w procederze wprowadzenia narkotyków na terenie Zielonej Góry, a także innych powiatów. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej i policjantów z wydziału narkotykowego na przełomie lutego i marca br. zatrzymano trzy kolejne osoby, które zajmowały się przestępczym procederem. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu żarskiego i krośnieńskiego w wieku 35, 33, i 37 lat.

Łącznie zabezpieczono 3 kg marihuany, 50 gram amfetaminy. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną, a także przedmioty służące do uprawy konopi indyjskich, m.in. namioty ogrodnicze, nasiona konopi i inne przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Zabezpieczono także dwie sztuki broni palnej, w tym jedną gazową i 20 sztuk amunicji.

Zatrzymani mieszkańcy powiatu żarskiego po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje za to przestępstwo karę grzywny albo pozbawienia wolności od 2 lat do nawet 12. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec mężczyzn dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Kolejnym zatrzymanym okazał się mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. 37-latek usłyszał zarzuty wytwarzania i przetwarzania środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, wprowadzenie do obrotu, a także zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze zatrzymany został aresztowany na 3 miesiące.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na około 80 tys. zł.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony