Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego i uciekł

Data publikacji 07.03.2016

Śledczy wnioskowali o areszt dla 24 – latka, który uciekł z miejsca śmiertelnego wypadku nie udzielając pomocy rannemu pieszemu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 4 marca 2016 roku, około godziny 21.00 przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Gidelską w Radomsku.

Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 29-letniego radomszczanina zostało zabezpieczone w  prosektorium. Dzięki determinacji policjantów zajmujących się tą sprawą ,5 marca br., doszło do zatrzymania dwóch osób w wieku 24 i 44 lat. Są to mieszkańcy gminy Kłomnice. Oboje nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami.

Początkowo, 44-latka twierdziła, że to ona kierowała citroenem xsarą i opowiadała wymyśloną historię. Jednak policjanci nie dali wiary jej zeznaniom. Dalej szukali świadków wypadku oraz informacji, które pomogą potwierdzić ich podejrzenia. W rezultacie, ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na postawienie 24-latkowi zarzutu spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego się przyznał.

Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Może być ona zwiększona przez sąd nawet do 12 lat pozbawienia wolności, w związku z tym, iż sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Dziś (07.03.2016 r.) śledczy złożyli wniosek o zastosowanie wobec 24-latka tymczasowego aresztu.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony