Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna produkcja

Data publikacji 07.03.2016

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Bydgoszczy zlikwidowali nielegalnie działający zakład zajmujący się produkcją mączki rybnej. Naruszenie przepisów z ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 1 roku.

Na trop nielegalnej firmy wpadli policjanci bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie gminy Dobrcz znajduje się zakład, który gromadzi odpady rybne i przetwarza je na mączkę rybną. Produkt ten stosowany był do karmy dla zwierząt hodowlanych. Właściciele tej firmy zajmowali się produkcją i handlem od 2015 roku. Zebrane przez kryminalnych informacje pozwoliły im przystąpić do realizacji. 

Policjanci weszli na teren wytypowanej posesji. Tam ujawnili linię produkcyjną oraz około 4 tony mączki rybnej i blisko 8 ton odpadu rybnego. Jak się okazało, właściciele nie posiadali stosownych zezwoleń na prowadzenie działalności i wprowadzania gotowych produktów na rynek. Na miejsce przyjechał powiatowy lekarz weterynarii, który pobrał próbki do badań. Ponadto, zakazał dalszej produkcji i handlu oraz nakazał wycofanie z rynku wyprodukowanej przez nich mączki rybnej, a także pasz.

Za naruszenie przepisów z ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt polegających na prowadzeniu działalności nadzorowanej bez stwierdzenia wymagań weterynaryjnych i umieszczania na rynku ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego bez zachowania lub z naruszeniem wymagań weterynaryjnych może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Zlikwidowana linia produkcyjna
  • Zlikwidowana linia produkcyjna
  • Zlikwidowana linia produkcyjna
  • Zlikwidowana linia produkcyjna
  • Zlikwidowana linia produkcyjna
  • Zlikwidowana linia produkcyjna
Powrót na górę strony