Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiona 14-latka odnaleziona przez policjantów

Data publikacji 07.03.2016

Policja, strażacy ochotnicy i mieszkańcy wspólnie zaangażowali się w poszukiwania 14-letniej dziewczynki, która zaginęła w sobotę w powiecie świebodzińskim. Już po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia dziewczynka została odnaleziona przez policjantów. Cała i zdrowa wróciła do swoich opiekunów.

Zaginięcie osoby, często jest traumatycznym przeżyciem nie tylko dla samego zaginionego ale również jego najbliższych oraz okolicznych mieszkańców. Jeżeli zaginięcie dotyczy dziecka, osoby starszej, chorej, liczy się każda minuta.

Około godz. 18:30 dyżurny świebodzińskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu niespełna 14-letniej dziewczynki. W rozmowie z opiekunami dziecka ustalił, iż dziewczynka nie zna miejscowości i ma problemy ze zdrowiem. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy podjęli pierwsze czynności poszukiwawcze.

Już po kilkunastu minutach, dołączyli do nich inni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, którzy wspólnie z miejscowymi strażakami ochotnikami oraz mieszkańcami podjęli przeszukiwanie okolicy. Do działań skierowano również  przewodnika z psem tropiącym. Cel był jeden - odnaleźć dziecko jak najszybciej.

Przeszkodą była zapadająca noc, a zagrożenie zdrowia i życia dziewczynki potęgowały chłód i deszcz. W niespełna dwie godziny od zgłoszenia, miejscowy dzielnicowy wraz dowodzącym akcją poszukiwawczą, odnaleźli dziewczynkę w zaroślach, nieopodal jej miejsca zamieszkania. 14-latka była wystraszona i zziębnięta.

Dziecko zostało przebadane przez będący na miejscu poszukiwań Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście jej zdrowiu nic nie zagrażało i została przekazana pod opiekę swoich opiekunów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

Powrót na górę strony