Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dwukrotnie w ciągu dwóch dni uratowali mu życie

Data publikacji 07.03.2016

W ciągu dwóch dni ten sam policjant z OPP KWP w Olsztynie dwukrotnie uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Przy pierwszej próbie wytrącił mu nóż z ręki, gdy próbował podciąć sobie żyły. Za drugim razem w ostatniej chwili, wraz z kolegą z patrolu, ściągnęli mu pętle z szyi. Ten sam policjant uratował niedoszłego samobójcę także w zeszłym roku.

W miniony czwartek (03.03.2016) załoga karetki pogotowia zgłosiła oficerowi dyżurnemu KMP w Olsztynie, że w mieszkaniu na ul.Tuwima znajduje się mężczyzna, który chce podciąć sobie żyły. Na miejsce alarmowo pojechał patrol Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie.

Policjanci po wejściu do mieszkania, w związku z otrzymanymi wcześniej informacjami, nie wahali się ani chwili i szybko obezwładnili mężczyznę, wytrącając mu nóż z dłoni, a następnie przekazali go pod opiekę załogi karetki pogotowia. W związku z tym, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, został przewieziony do ambulatorium dla nietrzeźwych.

Następnego dnia na telefon alarmowy zadzwoniła osoba, która zgłosiła, że na pętli autobusowej w Brzezinach mężczyzna próbuje popełnić samobójstwo. Na miejsce ponownie alarmowo pojechali policjanci Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie. W składzie patrolu ponownie znalazł się sierż. Piotr Napiórkowski - ten sam funkcjonariusz, który obezwładniał zdesperowanego mężczyznę w czwartek (03.03.2016 r.).

Policjanci sprawdzili teren przy przystanku i w pobliskim lesie, gdzie zauważyli wiszącego na pasku od spodni mężczyznę. Funkcjonariusze podbiegli do niego, chwycili za nogi i wspólnie zdjęli go z paska. Na szczęście mężczyzna był jeszcze przytomny i jak się okazało, był to ten sam człowiek, który dzień wcześniej został obezwładniony przy próbie samookaleczenia. Ponownie był pod wpływem alkoholu. Policjantom powiedział, że zrobił to, bo nie chce już żyć. Funkcjonariusze na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała niedoszłego samobójce do szpitala.

To nie był pierwszy raz kiedy sierż. Piotr Napiórkowski przyczynił się do uratowania niedoszłego samobójcy. W marcu 2015 roku, wspólnie z kolegami z patrolu i ratownikami medycznymi uratowali 25-latka, który chciał targnąć się na własne życie w parku przy ulicy Rataja w Olsztynie. Dzięki pomysłowości funkcjonariuszy, którzy wykorzystali dach służbowego mercedesa sprintera jako platformę ratunkową, mężczyznę, który zawisł dość wysoko na drzewie, szybko i bezpiecznie zdjęto, po czym trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony