Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za podrabianie umów telekomunikacyjnych

Data publikacji 07.03.2016

Policjanci z Ryk zatrzymali 28-letniego mieszkańca Warszawy, który podrabiał umowy telekomunikacyjne. Wyłudził w ten sposób ponad 70 tys. złotych. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, 04.03.br., policjanci wydziału kryminalnego z ryckiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca Warszawy. Jak ustali funkcjonariusze, mężczyzna był zatrudniony w jednej z firm telekomunikacyjnych. Od blisko dwóch lat, mężczyzna zajmował się oszukiwaniem firmy oraz klientów.

Mężczyzna podrabiał umowy telekomunikacyjne uzyskując telefony komórkowe, które następnie sprzedawał na rynku wtórnym. Pieniądze z tej sprzedaży trafiały do jego kieszeni. Było to ponad 70 tys. złotych. Dane osób uzyskiwał z bazy firmy.  Niczego nieświadome osoby otrzymywały wezwania do zapłaty.

Policjanci ustalają ile osób zostało w ten sposób oszukanych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 28-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony