Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą

Data publikacji 07.03.2016

Kartuscy policjanci rozbili grupę włamywaczy. Zatrzymano 8 mężczyzn i kobietę - mieszkańców powiatu kartuskiego. Usłyszeli oni łącznie kilkadziesiąt zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sprawcy z okradanych miejsc zabierali wszystko co można było wynieść : elektronarzędzia, narzędzia, sprzęt RTV, a nawet wkład do kominka. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, wspólnie z funkcjonariuszami z Sulęczyna, zatrzymali 9 osób w wieku od 16 do 35 lat podejrzewanych o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Podejrzani włamywali się głownie do domków letniskowych na terenie całego powiatu, skąd kradli wszystko co się dało - od elektronarzędzi i motorów po wkład do kominka włącznie. Funkcjonariusze ustalili, że grupa działała w okresie od końca grudnia 2015 roku do lutego br. Według pracujących nad sprawą policjantów sprawcy działali w różnych konfiguracjach, a ich łupem padało wszystko co można było spieniężyć.

Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy i na chwilę obecną ustalają pokrzywdzonych, co pozwoli ocenić też wartość strat.

Ósemka zatrzymanych usłyszała już zarzuty licznych kradzieży z włamaniem za co grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 16 latka zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Gdańsk / ak)

  • Policjanci rozbili grupę przestępczą #1
  • Policjanci rozbili grupę przestępczą #2
Powrót na górę strony