Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochody warte 600 tys. zł

Data publikacji 07.03.2016

Odzyskane cztery skradzione samochody o wartości ok. 600 tys. zł oraz zatrzymane trzy osoby - to efekt działań funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i z powiatu oleśnickiego. Sąd aresztował trzech zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, na terenie gminy Międzybórz, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi Q7. W trakcie szczegółowego sprawdzania auta okazało się, że zostało ono skradzione z terenu Niemiec.

W wyniku podjętych dalszych czynności operacyjnych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Oleśnicy i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na terenie gminy Twardogóra, odnalezione zostały trzy skradzione pojazdy marki Mercedes Sprinter oraz dwa samochody osobowe marki Renault utracone na terenie Francji.

Łączna wartość czterech odzyskanych pojazdów wynosi nie mniej niż 600 tys. zł. Policjanci w tej sprawie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 36 do 57 lat. Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec Świnoujścia, a pozostali dwaj mieszkańcami powiatu oleśnickiego, wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sąd Rejonowy w Oleśnicy wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Odzyskane samochody
  • Odzyskane samochody
  • Odzyskane samochody
  • Odzyskane samochody
Powrót na górę strony