Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego lexusa

Data publikacji 07.03.2016

Policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli przy wsparciu funkcjonariuszy z Janowa odzyskali skradzionego na terenie Holandii lexusa. Kierujący nim 26-letni obywatel Litwy został zatrzymany, a samochód zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W miniony piątek wieczorem (04.03.br.) dyżurny sokólskiej Policji otrzymał telefoniczną informację, że krajową „ósemką” w kierunku Augustowa jedzie lexus, którego kierowca może być nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierująca nim osoba zwalnia, następnie nagle przyśpiesza, nie utrzymuje prostego toru jazdy oraz stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

We wskazanym kierunku natychmiast pojechali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchowoli i Janowa. W pobliżu Skindzierza mundurowi zatrzymali opisanego lexusa. Okazało się, że samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych kierował 26-letni obywatel Litwy. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że samochód został skradziony na terenie Holandii. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a auto zabezpieczono na parkingu. Teraz sprawą zajmie się sąd.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony