Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za niebezpieczną jazdę „nazbierał” 30 punktów i stracił prawo jazdy

Data publikacji 07.03.2016

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali kierującego, który pędził w terenie zabudowanym 140 km/h. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry za co stracił prawo jazdy. Wszystko nagrała kamera zamontowana w radiowozie.

Często policyjna kamera nagrywa niebezpieczne zachowania kierujących, którzy przez nadmierną prędkość i wykonywane manewry zagrażają innym. Z taką sytuacją miał do czynienia policyjny patrol w piątek, 4 marca br.

Kamera policyjnego radiowozu zarejestrowała kilka wykroczeń jakie popełnił jadący mercedesem mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Kierujący jechał w terenie zabudowanym z prędkością 140 km/h, a poza terenem zabudowanym nawet 170 km/h, wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu i z lewej strony wysepki oraz pomimo znaku „zakaz wyprzedzania”, a także nie zastosował się do znaku „linia krawędziowa”, wyprzedzał na łuku drogi, a swoim zachowaniem na drodze stworzył zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Jak się okazało, mężczyzna posiadał prawo jazdy zaledwie od 5 miesięcy. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h zgodnie z nowymi przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W związku z krótkim czasem posiadania prawa jazdy, umyślnym łamaniem przepisów ruchu drogowego i stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym wobec innych uczestników, policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem karnym i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. W sumie młody kierowca „nazbierał 30 punktów karnych”.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Za niebezpieczną jazdę „nazbierał” 30 punktów i stracił prawo jazdy

Pobierz plik Za niebezpieczną jazdę „nazbierał” 30 punktów i stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 10.29 MB)

Powrót na górę strony