Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego powołani na stanowiska

Data publikacji 07.03.2016

Insp. Krzysztof Sidorowicz został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Swoim nadzorem obejmie pion prewencji i ruchu drogowego. Za logistykę garnizonu lubuskiego będzie odpowiadał insp. Mirosław Kruszelnicki, pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Komendant Główny Policji z dniem 7 marca powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztofa Sidorowicza, dotychczasowego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Nowo mianowany Komendant będzie odpowiadał w lubuskiej komendzie m.in. za pion prewencji i ruchu drogowego.

Insp. Krzysztof Sidorowicz ma 44 lata. Swoją karierę w Policji rozpoczął w 1990 r. w Legnicy. Ukończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Funkcje kierownicze pełni od 2005 r. Początkowo jako naczelnik ruchu drogowego głogowskiej komendy, następnie zastępca komendanta i komendant tej jednostki. Ostatnio zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie z zakresu prewencji i ruchu drogowego.

Dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Krośnie Odrzańskim powierzono 3 marca br. obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Insp. Mirosław Kruszelnicki zarządzał krośnieńska jednostką od marca 2011 r. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie będzie nadzorował pion logistyczny.

Insp. Mirosław Kruszelnicki ma 44 lata, a służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. Przez większą część kariery zawodowej związany był z komendą w Krośnie Odrz. Od 1998 r. pełni funkcje kierownicze. Był szefem komendy w Sulęcinie, a przez ostatnie 5 lat – w Krośnie Odrz. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze, studia podyplomowe z Zarządzania Kadrą Kierowniczą na Politechnice Wrocławskiej oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #1
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #2
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #3
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #4
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #5
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #6
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #7
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #8
  • Uroczystość powołania Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. #9
Powrót na górę strony