Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży relikwii zatrzymany

Data publikacji 08.03.2016

Przemyscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który odpowiada za kradzież relikwii świętego Ojca Pio. 19-latek w grudniową noc wszedł do szpitalnej kaplicy, włamał się do gabloty i zabrał szczątki świętego. Utracony relikwiarz, w stanie nienaruszonym, wrócił już do kaplicy.

10 grudnia 2015 r. proboszcz kaplicy ze szpitala im. Świętego Ojca Pio w Przemyślu zawiadomił policjantów o kradzieży relikwiarza ze szczątkami świętego. Kapłan ocenił wartość utraconego przedmiotu na kwotę 3000 złotych. Policjanci ustalili, że sprawca w celu zabrania relikwiarza, wcześniej włamał się do gabloty, w której się znajdował. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, mogące mieć związek ze sprawą i przesłuchali świadków.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Przemyśla, a przy nim znaleźli skradziony relikwiarz. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wykonane z jego udziałem czynności procesowe pozwoliły na postawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem, a następnie wysłuchania jego wyjaśnień.

Mężczyzna przyznał, że zabrał świętości licząc na zysk. Jak się jednak okazało praca policjantów, w tym publikacja zdjęcia utraconych relikwii w mediach, spowodowała, że nikt nie chciał ich odkupić od podejrzanego. Prokurator, na wniosek śledczych, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Przemyślaninowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony