Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach

Data publikacji 09.03.2016

Świętokrzyscy policjanci, wspierani przez mundurowych z krakowskiego i radomskiego oddziału prewencji, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Korony Kielce i Wisły Kraków. Kilkuset mundurowych czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców Kielc i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście. Łącznie zatrzymano trzech kibiców, z których jeden próbował wnieść materiały pirotechniczne na stadion, a dwóch odpaliło petardy będąc już na obiekcie.

Mecz kieleckiej drużyny z drużyną z Krakowa od początku traktowany był jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Dlatego też do jego zabezpieczenia skierowano znaczne siły policyjne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i zapobiegnięcia incydentom przed meczem i po nim, świętokrzyskich policjantów wspierali mundurowi z krakowskiego i radomskiego oddziału prewencji. Spotkanie sportowe przebiegało bez incydentów, a nad bezpieczeństwem czuwało kilkuset policjantów.

Świętokrzyscy policjanci już wcześniej przygotowali się do zabezpieczenia tej imprezy sportowej, biorąc pod uwagę wszelkie mogące wystąpić zagrożenia. Działania prowadzone były w wielu obszarach. Uczestniczyli w nich policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Prowadzone działania, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tej imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, wspierane były także z powietrza przez policyjny śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

Spotkanie przebiegło spokojnie i bezpiecznie. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które swoim zachowaniem złamały przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

W trakcie gdy kibice wchodzili na stadion, jeden z nich próbował wnieść materiały pirotechniczne. Pracownicy ochrony ujawnili przy nim 5 petard. 19-latek z województwa małopolskiego został zatrzymany. Po meczu, policjanci zatrzymali także dwóch kibiców drużyny gospodarzy w wieku 18 i 27 lat, którzy prawdopodobnie w trakcie meczu odpalili petardy na obiekcie sportowym.

Przypominamy, że wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, substancji stwarzających zagrożenie pożarowe, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów jest zabronione. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.

(KWP w Kielcach / ak)

  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #1
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #2
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #3
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #4
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #5
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #6
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #7
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #8
  • Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach #9

Film Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpiecznie podczas meczu w Kielcach (format flv - rozmiar 27.55 MB)

Powrót na górę strony