Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.03.2016

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu. Taką decyzję podjął sąd, na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez radziejowskich policjantów. Kiedy między nietrzeźwymi mężczyznami doszło do sprzeczki, młodszy z nich zaatakował swojego kolegę. Tylko dzięki przypadkowej interwencji pracowników placówki, w której miało miejsce zdarzenie, udało się obezwładnić napastnika. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę (05.03.2016 r.) wieczorem w budynku placówki pomocowej na terenie gminy Bytoń, pow. radziejowski. Jak ustalili policjanci, w jednym z pokoi doszło do awantury pomiędzy nietrzeźwymi mężczyznami (28l. i 50l.). W pewnym momencie młodszy z nich zaczął dusić kompana. Szczęśliwie, do pokoju wszedł kierownik placówki i zaczął odciągać agresora od ofiary. Widząc, że nie da rady, zawołał do pomocy kolejnego pracownika. Dopiero wtedy napastnik został poskromiony.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali 28-latka. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Pokrzywdzony nie odniósł poważniejszych obrażeń, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymany 28-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz gróźb kierowanych wobec pokrzywdzonego.

Wczoraj (08.03.2016 r.) radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. 28-latkowi grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia włącznie.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

Powrót na górę strony