Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie

Data publikacji 09.03.2016

Czterdziestu pięciu nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkoły policji, by odbyć szkolenie podstawowe.

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie takie ślubowanie złożyło czterdziestu pięciu nowo przyjętych policjantów, wśród nich dziesięć kobiet. W ceremonii uczestniczyli komendanci jednostek, do których trafią funkcjonariusze, a także bliscy nowo przyjętych policjantów.

Po uroczystym ślubowaniu Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta wręczył nowo przyjętym funkcjonariuszom legitymacje służbowe.

Wszyscy ślubujący dziś funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami do służby w policji. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Jednakże, by stać się pełnoprawnymi policjantami muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny.

(KWP w Rzeszowie / ak)

  • 45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie #6
  • 45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie #1
  • 45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie #3
  • 45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie #2
  • 45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie #4
  • 45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie #5
Powrót na górę strony