Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 09.03.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z bełchatowskimi funkcjonariuszami zlikwidowali magazyn narkotyków i zatrzymali trzy osoby związane z jego prowadzeniem. Podczas przeszukania zabezpieczono blisko 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 300 tysięcy złotych.

Od pewnego czasu funkcjonariusze analizowali własne ustalenia, że w jednej z firm na terenie powiatu bełchatowskiego prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. W rezultacie, 7 marca 2016 roku, funkcjonariusze pojawili się w siedzibie wytypowanego przedsiębiorstwa. Już w początkowej fazie działań, specyficzny zapach marihuany utwierdził policjantów w dotychczasowych przypuszczeniach.

W magazynach namierzono trzech kompletnie zaskoczonych interwencją mężczyzn. Wszyscy zaprzeczyli, że są w posiadaniu narkotyków i nic nie wiedzą o uprawie. Funkcjonariusze nie dali jednak za wygraną i na tyłach kompleksu zlokalizowali rury wentylacyjne, z których wydobywał się specyficzny zapach. Policjanci w hali znaleźli zamaskowane drzwi prowadzące do wentylowanego pomieszczenia.

W środku znajdowały się specjalistyczny namiot, suszące się rośliny konopi indyjskich oraz kilka dużych porcji z gotową marihuaną. Poza tym, pomieszczenie wyposażone było w specjalistycznych sprzęt do uprawy narkotyków. Policjanci zabezpieczyli lampy, nawozy, wentylatory, filtry i nawilżacze powietrza, a także blisko 9717 gramów poporcjowanej marihuany. Ich czarnorynkowa wartość to blisko 300 tysięcy złotych.

W rękach policjantów znalazło się trzech mężczyzn w wieku 28, 29 i 32 lat. Najstarszy usłyszał zarzut uprawy, posiadania znacznych ilości oraz przygotowania do sprzedaży marihuany - zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Jego dwaj kompani z kolei uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków zagrożeni są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 4 tys. złotych.

(KWP w Łodzi / ak)

  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotyową #1
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotyową #2
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotyową #3
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotyową #4
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotyową #5
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotyową #6
Powrót na górę strony