Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperatów

Data publikacji 09.03.2016

Dyżurny tucholskiej policji otrzymał informację o tym, że jeden z mieszkańców Bysławia zamierza popełnić samobójstwo. Skierowani na miejsce funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego mężczyznę w jednym z budynków gospodarczych. Na szczęście mundurowi przybyli na czas. Uratowany desperat trafił pod opiekę lekarzy. Podobna sytuacja miała miejsce w Białymstoku, gdzie policjanci z Oddziału Prewencji uratowali 45-latka, który próbował popełnić samobójstwo stojąc z założoną pętlą na szyi, na jednej z belek w stodole.

Zgłoszenie do tucholskiej komendy wpłynęło wczoraj (08.03.2016 r.) przed 21.00. Policjanci zostali poinformowani, że jeden z mieszkańców Bysławia zamierza popełnić samobójstwo. Zgłaszający podał adres, po czym się rozłączył. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol z najbliższego posterunku w Cekcynie.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli uchylone drzwi garażu. Kiedy weszli do środka zobaczyli wiszącego młodego mężczyznę. Policjanci natychmiast odcięli desperata i udzielili mu pierwszej pomocy. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przewiozła 24–latka do szpitala.

W miniony wtorek (08.03.2016 r.), około godziny 20.40, dyżurny białostockiej komendy miejskiej Policji otrzymał telefon z informacją o zamiarze popełnienia samobójstwa przez mieszkańca jednej z podbiałostockich miejscowości. Natychmiast na miejsce zgłoszenia skierowany został policyjny patrol z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Mundurowi będąc na posesji zobaczyli otwarte drzwi od stodoły, w której paliło się światło. Po wejściu do budynku funkcjonariusze zauważyli na jednej z dachowych belek stojącego mężczyznę z założoną pętlą na szyi. Dwóch policjantów bez wahania po drabinie weszło na belkę, a policjantka, biorąca udział w interwencji, prowadziła rozmowę z desperatem. W międzyczasie o całej sytuacji powiadomiono także służby medyczne.

Mężczyzna wyglądał jakby był w stanie upojenia alkoholowego, stojąc na belce chwiał się twierdząc, że chce skończyć ze swoim życiem. Policjanci widząc, że szykuje się do skoku, w ostatniej chwili przytrzymali desperata, odcięli sznur z pętlą i bezpiecznie sprowadzili go na dół. W związku z mocnym otarciem naskórka na szyi mundurowi udzielili mu także pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po przyjeździe karetki pogotowia mężczyzna bezpiecznie został przekazany medykom. 

(KWP w Bydgoszczy / KWP w Białymstoku / ak)

Powrót na górę strony