Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie i pół tony tytoniu nie trafi na czarny rynek

Data publikacji 09.03.2016

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, zabezpieczyli dwie i pół tony liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Policjanci szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 2 mln złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej słupskiej komendy ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn i krajalnia nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji i przeszukania garażu wynajmowanego przez dwóch słupszczan w wieku 48 i 26 lat, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie 2,5 tony suszonych liści tytoniu, w tym krajankę.

Rzeczy te spakowane były w workach i dużych kartonach, najprawdopodobniej przygotowane do dalszej obróbki oraz dystrybucji. Śledczy zabezpieczyli także wagę oraz maszynę służąca do rozdrabniania i krojenia liści tytoniu. Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mógł stracić na tym procederze prawie 2 miliony złotych.

Funkcjonariusze dalej pracują nad tą sprawą i wyjaśniają szczegóły działalności zatrzymanych osób. Obydwaj zatrzymani mężczyźni jeszcze dzisiaj (09.03.2016 r.) zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Gdańsku / ak)

Powrót na górę strony