Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty w sprawie zabójstwa

Data publikacji 10.03.2016

W styczniu br. w Stargardzie ujawniono ciało 51-letniego mężczyzny. Śledczy w toku postępowania ustalili, że to nie było samobójstwo, a zabójstwo. Wówczas do tej sprawy policjanci zatrzymali kilka osób, z pośród których jeden mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Kolejny zarzut w tej sprawie przedstawiono zatrzymanej wczoraj przez policjantów 27-latce.

Około południa, 11 stycznia 2016 roku stargardzcy policjanci udali się do mieszkania przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie ujawnione zostało ciało 51-letniego mężczyzny. Było to miejsce znane funkcjonariuszom, gdyż niejednokrotnie podejmowane były tam interwencje w związku z organizowanymi imprezami mocno zakrapianymi alkoholem.

W pierwszej chwili okoliczności mogły świadczyć o samobójstwie, ale śledczy brali pod uwagę każdą hipotezę i szybko ustalili, że mają do czynienia z zabójstwem. Niestety już od samego początku sprawa nie była oczywista, a kolejne ustalenia rodziły jeszcze więcej niewiadomych.

Jak w każdym takim przypadku stargardzcy policjanci sprawę traktowali priorytetowo i pod nadzorem prokuratora szczegółowo prowadzili kolejne czynności procesowe, które wyjaśnić miały okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu specjalista kryminalistyki skrupulatnie zabezpieczył również szereg śladów, które stanowią dowody w sprawie.

Krótko po zdarzeniu kryminalni zatrzymali do sprawy kilka osób, z których jedna usłyszała zarzut zabójstwa. Był to 42-letni stargardzianin, wobec którego zastosowano najsurowszy ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Jednak śledczy nie poprzestali i analizując każdy dowód w sprawie oraz kolejne ustalenia dzień po dniu, rozwiewali kolejne niewiadome i wątpliwości, które pozwoliły ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia.

W konsekwencji, wczoraj (09.03.2016 r.) stargardzcy funkcjonariusze operacyjni na terenie miasta zatrzymali 27-latkę, która również usłyszała zarzut zabójstwa. Wobec podejrzanej najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj zastosowany zostanie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ponadto kobieta poszukiwana była w celu odbycia jednego roku kary pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży i włamania.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony