Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież hondy Niemczech, próbował ukraść kolejną w Zielonce

Data publikacji 11.03.2016

Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce zatrzymali 28-latka. Mężczyzna kilka dni temu w godzinach wieczornych próbował uruchomić terenową hondę na niemieckich numerach rejestracyjnych. W trakcie przesłuchania Łukasz K. przyznał się do kradzieży samochodu na terenie Niemiec, oraz usiłowania kradzieży innej hondy CRV w Zielonce w połowie stycznia br. Już usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu i kradzieży hondy o wartości 87 tys. zł na szkodę obywatela Niemiec.

Kilka dni temu, po 19:00, funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce patrolując rejon jednego z parkingów osiedlowych, zauważyli mężczyznę zaglądającego do bagażnika otwartej hondy CRV. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu zaczął zachowywać się podejrzanie i zaczął oddalać się od pojazdu. Policjanci niemal natychmiast podjęli interwencję i już po chwili mężczyzna został przez nich wylegitymowany.

28-latek na pytanie do kogo należy pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych, nie potrafił logicznie odpowiedzieć. Dodatkowo posiadał przy sobie kluczyk z logo hondy i płaski klucz „10”. Gdy funkcjonariusze próbowali otworzyć bagażnik, ten oświadczył, że odłączony jest akumulator, a klucz warsztatowy potrzebny mu był właśnie do podłączenia akumulatora. Policjanci sprawdzili pojazd w policyjnej bazie i już po chwili wiedzieli, że mogą mieć do czynienia z osobą podejrzewaną o kradzież samochodu, ze względu na fakt, że terenowa honda figurowała w systemie Schengen jako utracona na początku lutego bieżącego roku na terenie Niemiec.

28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Analiza zebranych materiałów oraz czynności, jakie zostały przeprowadzone z Łukaszem K. pozwoliły policjantom zespołu dochodzeniowo – śledczego komisariatu w Zielonce na przedstawienie mu 2 zarzutów, jednego usiłowania kradzieży z włamaniem w połowie stycznia br. w Zielonce hondy CRV o wartości 115 tys. złotych, oraz kradzieży na początku lutego hondy CRV o wartości 87 tys. złotych na szkodę obywatela Niemiec. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczona honda
  • Wnętrze zabezpieczonej hondy
Powrót na górę strony