Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do obiegu nie trafi 1,5 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 11.03.2016

Półtorej tony suszu tytoniowego i kilkadziesiąt kilogramów gotowej już krajanki przechwycili policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Krakowa i Katowic. Gdyby nielegalne produkty wprowadzone zostały do obrotu, Straty Skarbu Państwa wyniosłyby 700 tys. złotych.

Policjanci z funkcjonariuszami Izby Celnej nie tylko zlikwidowali magazyn z nielegalnymi produktami, ale także skonfiskowali maszyny do produkcji krajanki tytoniowej – usytuowane w garażu i pomieszczeniu gospodarczym posesji były przystosowane do produkcji wyrobów tytoniowych na bardzo dużą skalę.

Do sprawy zatrzymanych zostało sześć osób powiązanych z procederem nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Wszystkie usłyszały już zarzuty związane z przechowywaniem, przetwarzaniem i nabywaniem wyrobów akcyzowych. Zatrzymani zostali oddani pod policyjny dozór, zastosowano wobec nich także poręczenia majątkowe.

Sprawę realizowali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie i Katowicach. Wspomagani byli również przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach. 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

(KWP w Krakowie / ak)

Film Do obiegu nie trafi 1,5 tony nielegalnego tytoniu - 6 osób zatrzymanych

Pobierz plik Do obiegu nie trafi 1,5 tony nielegalnego tytoniu - 6 osób zatrzymanych (format mp4 - rozmiar 10.23 MB)

Powrót na górę strony