Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny podpalacz zatrzymany

Data publikacji 11.03.2016

Policjanci z Olkusza zatrzymali 32-latka podejrzanego o szereg podpaleń na terenie miasta. Mężczyzna grasował głównie na osiedlu Młodych. Płonęły kontenery, samochody i słupy wysokiego napięcia. Straty sięgają ponad 70 tys. złotych. Olkuszanin usłyszał już 14 zarzutów podpaleń.

Od stycznia ubiegłego roku policja odnotowała kilkanaście podpaleń na terenie osiedla Młodych. Do zdarzeń dochodziło w nocy. Spłonęło 6 samochodów, 4 kontenery na śmieci, 3 słupy wysokiego napięcia oraz szatnia przy boisku szkolnym.

Policjanci sprawę podpaleń potraktowali jako priorytetową, pracowało nad nią kilkunastu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Każdorazowo przeprowadzane były oględziny tych miejsc, zabezpieczano ślady, przeglądano monitoring, przesłuchiwano świadków. Każda informacja, która docierała do policji, była rzetelnie i skrupulatnie sprawdzana.

Śledczy wytypowali osobę, która mogła mieć związek z podpaleniami. We wtorek rano (08.03.2016 r.) policjanci zatrzymali 32-letniego podpalacza. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów, nie stawiał oporu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego, policjanci przedstawili mężczyźnie 14 zarzutów podpaleń. Olkuszanin przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z innym podpaleniami na terenie miasta.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony