Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejny sklepik z dopalaczami

Data publikacji 11.03.2016

Krakowscy policjanci zlikwidowali kolejny sklepik z dopalaczami funkcjonujący w centrum miasta pod szyldem „punktu ksero”. Skonfiskowano produkty oferowane do sprzedaży jako talizmany. Jak się okazało, maszyna, która powinna służyć do kserowania, nie była nawet podłączona do prądu. Teraz eksperci Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie określą, jakimi substancjami handlowano w sklepie.

Policjanci Komisariatu I Policji w Krakowie, zajmując się zwalczaniem procederu handlu substancjami psychoaktywnymi, dotarli do miejsca w centrum miasta, w którym funkcjonował punkt usług kserograficznych. Nie ta działalność stała się jednak przedmiotem zainteresowania policjantów. Wiele wskazywało na to, że to właśnie tam dochodzi do sprzedaży dopalaczy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Na miejscu okazało się, że maszyna ksero nawet nie była podłączona do prądu, a faktyczna działalność usługowa oparta była na sprzedaży substancji psychoaktywnych – oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach bywa, w zakamuflowanej postaci jako „magiczne talizmany”.

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 różnych produktów, które trafiły do szczegółowych badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Eksperci określą, jakie substancje zawierają.

Podczas przeszukania pomieszczeń punktu usługowego funkcjonariusze odnaleźli także pieniądze pochodzące ze sprzedaży dopalaczy oraz zapiski, na podstawie których można określić skalę sprzedaży substancji psychoaktywnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komisariatu I Policji w Krakowie.

(KWP w Krakowie / ak)

Film Policjanci zlikwidowali kolejny sklepik z dopalaczami

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali kolejny sklepik z dopalaczami (format mp4 - rozmiar 17.67 MB)

Powrót na górę strony