Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kto widział wypadek. Policja poszukuje świadków

Data publikacji 11.03.2016

Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Wierzchowiska, na trasie K-12. Minionej nocy na skutek potrącenia śmierć na miejscu zdarzenia poniósł 26–letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wraz z kompanami podróży próbował zepchnąć z drogi uszkodzony pojazd. Został uderzony przez przejeżdżającego opla. Policjanci ustalając okoliczności wypadku zwracają się do świadków zdarzenia by zgłaszali się do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Wczoraj (10.03.2016 r.), tuż przed godz. 22.00 policjanci świdnickiej drogówki interweniowali na trasie krajowej K-12. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń pojazdem marki Renault Master podróżowało trzech obywateli Ukrainy. Na skutek awarii auta w miejscowości Wierzchowiska mężczyźni próbowali zepchnąć pojazd w miejsce najmniej kolizyjne. Dwóch mężczyzn ustawiło się z tyłu pojazdu. Natomiast trzeci również pchając pojazd znajdował się z lewej strony auta. Wtedy też nadjechał pojazd marki Opel Omega i potrącił kierującego samochodem marki Renault. 26-latek poniósł śmierć na miejscu. Jego dwóm kompanom nic się nie stało.

Na miejscu obecny był prokurator. Interweniowała straż pożarna oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała kierowcę opla do szpitala. Po badaniach okazało się, ze nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem potwierdziło, ze był trzeźwy.

Czynności w sprawie trwają. Policjanci ustalając okoliczności i jednocześnie apelują do świadków zdarzenia. W tej sprawie należy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Świdniku bezpośrednio lub telefonicznie pod numerem telefonu 997 lub 81 749-42-10.

KWP w Lublinie / ig

Powrót na górę strony