Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia papierosów

Data publikacji 11.03.2016

Radomscy policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej i papierosów. W ręce funkcjonariuszy wpadł 49–letni mężczyzna. Według wstępnych szacunków, wartość uszczuplenia należności podatkowej z tytułu opłat akcyzowych może sięgać nawet pół miliona złotych.

Sprawę realizowali funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy weryfikowali posiadane informacje. Na terenie jednej z posesji ujawnili nielegalnie działającą linię produkcyjną do wyrobu papierosów.

W skład tej małej, nielegalnej fabryki, wchodziła maszyna do krojenia liści tytoniu oraz produkcji papierosów - nabijania gilz  z niezbędnym sprzętem, urządzenie do pakowania papierosów, klimatyzator, a także dwie wagi elektroniczne. W sumie na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 700 kg suszu tytoniowego, kartony z gilzami papierosowymi, kartony z rozłożonymi paczkami na papierosy oraz kilkaset opakowań z wytworzonymi już papierosami. Funkcjonariusze Izby Celnej wstępnie określili wartość uszczuplenia należności podatkowej z tytułu podatku akcyzowego na kwotę ok. 400 tys. zł.

Na miejscu policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca Radomia – trafił on do policyjnego aresztu. Zatrzymany odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych, przechowywanie wyrobów bez wymaganej przepisami akcyzy, a także podrabianie znaków towarowych na pudełkach opakowań.

Policjanci ustalają, jak długo mężczyzna mógł zajmować się nielegalnym procederem i ile nielegalnych wyrobów wyprodukował.

(KWP w Radomiu / ak)

Film Zlikwidowana nielegalna wytwórnia papierosów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna wytwórnia papierosów (format flv - rozmiar 11.66 MB)

Powrót na górę strony