Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli kolejnych 11 nielegalnych automatów

Data publikacji 11.03.2016

Wczoraj (10.03.2016r.) przed południem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego w Kielcach przeprowadzili wspólne działania. Doprowadziły one do zabezpieczenia kolejnych 11 nielegalnych automatów do gry. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczorajsze (10.03.2016r.) wspólne działania stróżów prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Kielcach skierowane były przeciwko osobom zajmującym się czerpaniem korzyści majątkowych z hazardu.

Mundurowi wraz z pracownikami Urzędu Celnego w Kielcach skontrolowali wytypowany lokal mieszczący się w centrum Kielc. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że miały znajdować się w nim nielegalne automaty do gry. Przypuszczenia stróżów prawa szybko się potwierdziły.

W wyniku podjętych działań zostało ujawnionych 11 takich urządzeń. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na które wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Kielcach, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Od początku lutego w pięciu lokalach w centrum Kielc stróże prawa łącznie zabezpieczyli 34 nielegalne automaty.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo na właścicieli lokalu i automatów  może zostać nałożona kara administracyjna w kwocie po 12 tys. zł za każdą maszynę .

KWP w Kielcach / ig

  • Zabezpieczone 11 nielegalnych automatów #1
  • Zabezpieczone 11 nielegalnych automatów #2
  • Zabezpieczone 11 nielegalnych automatów #3
Powrót na górę strony