Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie

Data publikacji 11.03.2016

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, insp. Arkadiusz Golanowski, doceniając szczególne zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił i nagrodził policjantów Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP we Wrocławiu. Policjanci przyczynili się do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napady na banki na terenie Wrocławia i Polski. Wyróżnieni policjanci odebrali nagrody w obecności swoich przełożonych.

Sześciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zostało wyróżnionych i nagrodzonych za szczególne zaangażowanie w służbie i wzorowe wykonywaniem swoich obowiązków. Wyróżnienia i nagrody, w obecności swoich przełożonych, funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego. Ich determinacja i profesjonalizm przyczyniły się do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napady na banki na terenie Wrocławia i Polski.

Nad wyjaśnieniem sprawy dotyczącej napadów na banki policjanci pracowali od kilku miesięcy. Szczegółowo analizowali każde zaistniałe zdarzenie pod kątem działania sprawcy.

Na pewnym etapie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że za tymi zdarzeniami może stać jedna osoba. Dalsze działania operacyjne prowadzone były już w tym kierunku.

Policjanci szczegółowo analizowali sposób zachowania się sprawcy i trasy jego przemieszczania. Tropy prowadziły w inne regiony kraju. Za nimi podążali funkcjonariusze. Zebrany materiał dał policjantom podstawę do wytypowania osoby podejrzewanej o te zdarzenia. Do zatrzymania mężczyzny doszło w Łodzi.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. pistolet oraz elementy ubrań wykorzystywanych podczas napadów. Jak ustalono, podejrzany przemieszczał się środkami komunikacji zbiorowej – autobusami lub pociągami. Po napadzie wracał do Łodzi.

Funkcjonariusze zatrzymanemu 38-latkowi udowodnili 6 napadów na placówki bankowe na terenie Wrocławia i kraju. Usłyszał zarzuty napadów i nielegalnego posiadania broni.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Wyróżnieni policjanci i ich przełożeni
  • Komendant Wojewódzki Policji nagradza wyróżnionych policjantów
Powrót na górę strony