Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił, bo zwróciła mu uwagę

Data publikacji 11.03.2016

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w Zgierzu na ul. Długiej przy skrzyżowaniu ul. Marii Skłodowskiej – Curie. 68-letnia piesza przechodziła po pasach. Gdy znajdowała się już za połową przejścia, od strony ul. Cezaka nadjechał volkswagen golf, który widząc kobietę na jego pasie zaczął z piskiem hamować. Gdy kobieta pouczyła kierowcę o niewłaściwym zachowaniu - ten potrącił ją.

Pojazd zatrzymał się, by przepuścić kobietę. Przestraszona piesza pokazał na znak drogowy sygnalizujący przejście dla pieszych. Dostrzegła także, że kierujący pomimo tej sytuacji dodatkowo rozmawia jeszcze przez telefon komórkowy. Zwróciła mu uwagę, a wtedy kierujący ruszył samochodem i uderzył ją.

Kobieta przewróciła się na jezdnię, a kierujący jak gdyby nic się nie stało odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pieszej jakiejkolwiek pomocy. Sygnał o ucieczce kierowcy dotarł do zgierskich policjantów, którzy rozpoczęli jego poszukiwania. W niecałą godzinę od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany. 39-latek był trzeźwy, a w jego organizmie nie wykryto jakichkolwiek środków odurzających. Trafił do policyjnej celi.

Dziś (11.03.2016 r.) usłyszy zarzuty narażenia pieszej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna stracił też prawo jazdy. Odpowie również za wykroczenia jakich dopuścił się w ruchu drogowym. 68–letnia piesza trafiła do szpitala. Jej stan na tę chwilę nie zagraża życiu.

(KWP w Łodzi / ak)

Powrót na górę strony