Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana grupa osób zajmująca się przerzutem kontrabandy z Ukrainy

Data publikacji 11.03.2016

Prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Lublinie. Kontrabanda pochodziła z tzw. wyrzutów z międzynarodowego pociągu relacji Kijów - Warszawa. Funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn trudniących się tym procederem. Wszyscy są mieszkańcami Lublina. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Lublinie rozpracowali grupę osób, trudniąca się nabywaniem, przewożeniem i przechowywaniem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda pochodziła z tzw. wyrzutów z międzynarodowego pociągu relacji Kijów - Warszawa. Jak ustalili policjanci 52-letni mieszkaniec Lublina kupował nielegalny towar z Ukrainy, natomiast jego koledzy odbierali go w umówionych miejscach po wyrzuceniu z pociągu. Policjanci ustalili także miejsce do którego przywożony był towar.

Podczas przeszukania „dziupli” na terenie gm. Wierzchowiska funkcjonariusze ujawnili prawie 4 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Po pewnym czasie pod garaż przyjechał samochód marki Opel. Kierowca wraz z dwoma pasażerami na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Podczas pościgu wszyscy zostali zatrzymani. W samochodzie było ponad 3 tys. paczek papierosów. Chwilę później podjechał kolejny samochód. Kierujący audi na widok policjantów również próbował uciekać, ale po pościgu, również na jego dłoniach zacisnęły się policyjne kajdanki. W samochodzie policjanci ujawnili prawie 3 tys. paczek papierosów.

W realizacji zatrzymania sprawców, policjantów wspomagali funkcjonariusze Straży Granicznej. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Lublina w wieku 26-52 lat. Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Wartość uszczuplenia podatku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek wynosi prawie 170 tys. złotych.

KWP w Lublinie / ig

  • Zatrzymana grupa osób zajmująca się przerzutem kontrabandy z Ukrainy
  • Zatrzymana grupa osób zajmująca się przerzutem kontrabandy z Ukrainy

Film Zatrzymana grupa osób zajmująca się przerzutem kontrabandy z Ukrainy

Pobierz plik Zatrzymana grupa osób zajmująca się przerzutem kontrabandy z Ukrainy (format mp4 - rozmiar 6.96 MB)

Powrót na górę strony