Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był świadkiem wypadku – wiedział jak zareagować

Data publikacji 11.03.2016

Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski oraz p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Opolu nadkom. Bogdan Piotrowski pogratulowali uczniowi Państwowego Gimnazjum nr 7 w Opolu. 16-letni Kacper Krzewica był świadkiem wypadku drogowego. Pomimo młodego wieku, wiedział jak zareagować - ratował ludzkie życie.

16-latek był świadkiem wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych pod jego szkołą. Chłopak widząc całe zdarzenie natychmiast przybiegł tam, aby pomóc. Powiedział osobie wzywającej pomocy jaki jest numer alarmowy i podał adres zdarzenia.

Mimo stresu, Kacper cały czas kontrolował sytuację. Gdy wiedział, że pomoc jest już w drodze pobiegł do szkoły, skąd zabrał apteczkę pierwszej pomocy oraz koc termiczny. Następnie pomógł nim owinąć poszkodowaną - wtedy przyjechało pogotowie.

Za swoje wzorowe zachowanie, Kacper otrzymał prezent od Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego. Spotkanie odbyło się w Opolskim Ratuszu. Był tam zaproszony również p.o.Komendanta Miejskiego Policji w Opolu nadkom. Bogdan Piotrowski, Dyrektor PG nr 7 Pani Małgorzata Szafors oraz ojciec chłopca.

Jak powiedział Kacper ,,..taka sytuacja może przydarzyć się każdemu…”. My jednak doskonale wiemy, że nie każdy zachowałby się tak jak Kacper.

(KWP w Opolu / mw)

  • Wywiad z 16-latkiem
  • Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski oraz p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Opolu nadkom. Bogdan Piotrowskiz uczniem Państwowego Gimnazjum nr 7 w Opolu
  • Zebrani na uroczystości goście
  • Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski gratuluje uczniowi Państwowego Gimnazjum nr 7 w Opolu
  • P.o. Komendanta Miejskiego Policji w Opolu nadkom. Bogdan Piotrowski gratuluje uczniowi Państwowego Gimnazjum nr 7 w Opolu
  • 16-letni Kacper Krzewica
Powrót na górę strony