Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka

Data publikacji 11.03.2016

Około 200 policjantów uczestniczyło w ćwiczeniach na tyskim stadionie przy ul. Edukacji. Celem tego typu szkoleń jest doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez sportowych. Dla niepełnosprawnego Patryka, który zasiadł na trybunach, obserwowanie takich działań policjantów było spełnieniem marzeń.

Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu przede wszystkim udoskonalenie współdziałania ze sobą policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych. Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału, jak również tworzenie tyralier.

Na zakończenie policjanci odegrali kilka scenek, których założeniem było sprawne zatrzymanie agresywnych kibiców. W ćwiczeniach wykorzystano broń gładkolufową oraz armatkę wodną, która wspiera policjantów podczas tłumienia agresywnych pseudokibiców. Taka forma doskonalenia zawodowego pozwoli na skuteczne prowadzenie działań w rzeczywistości oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa na obiektach sportowych.

Nabywanie i utrwalanie takich umiejętności jest niezbędne, aby jak najlepiej przygotować policjantów do interwencji podczas stadionowych zamieszek. Tego typu ćwiczenia powtarzane będą cyklicznie.

Działania policjantów bacznie obserwował Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Dariusz Nowak oraz jego zastępca mł. insp. Sławomir Wojtylak. Na trybunach zasiadł również 19-letni Patryk, który jest osobą niesłyszącą ale marzy o tym, aby zostać policjantem. Niestety przez swoją niepełnosprawność jest to niemożliwe, dlatego policjanci pomagają mu zbliżyć się do marzeń. Ćwiczenia na stadionie wywołały u niego ogromne wrażenie.

Życzymy Patrykowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu spełnionych marzeń. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

(KWP w Katowicach / ak)

  • Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka #1
  • Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka #2
  • Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka #3
  • Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka #4
  • Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka #5
  • Ćwiczenia na tyskim stadionie spełnieniem marzeń Patryka #6

Film Doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez sportowych

Pobierz plik Doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez sportowych (format mp4 - rozmiar 30.16 MB)

Powrót na górę strony