Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiózł w audi 1 kg amfetaminy

Data publikacji 11.03.2016

Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli 1 kg amfetaminy na terenie Piławy Górnej. Narkotyki zostały ujawnione w trakcie kontroli drogowej w samochodzie audi A6 należącym do 24-latka. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty. Sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 9 marca br. tuż przed 20:00, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie patrolowali drogę wojewódzką. W pewnym momencie zauważyli samochód marki audi A6, którego kierowca na widok radiowozu gwałtowanie skręcił w stronę Piławy Górnej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Na osiedlu Młyńskim zatrzymali kierowcę tego pojazdu do kontroli. Okazało się, że samochodem kierował 24-letni mieszkaniec dzierżoniowskiej gminy, który nie posiadał prawa jazdy. Podczas kontroli samochodu, funkcjonariusze pomiędzy przednimi siedzeniami ujawnili torebkę z 5 opakowaniami zaklejonymi taśmą.

Przeprowadzone przez policyjnych specjalistów badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli w aucie 1 kg narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty. 26-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd rozpatrzy teraz wniosek o zastosowanie w stosunku do tego mężczyzny tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony