Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne militaria podarowane przez Policję

Data publikacji 11.03.2016

„Nowości w zbiorach Muzeum Orła Białego” pod taką nazwą odbył się wernisaż w skarżyskim muzeum. Podczas spotkania zaprezentowano nowe zbiory, w tym cenne militaria, przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.

W ubiegłym roku do księgi inwentarzowej Muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej wpisanych zostało 225 przedmiotów, z czego 51 pozycji stanowiły zabytki o charakterze militarnym. Jednym z darczyńców była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, która przekazała do skarżyskiego muzeum kilka jednostek broni, m.in. karabin Mannlicher wz. 1895, pistolet maszynowy Sten oraz karabin Mosin wz. 1891.

Dyrektor muzeum Pani Monika Kowalczyk-Kogut, opowiadając o „nowościach” podkreśliła ważną rolę darczyńców, dzięki których uprzejmości i przekazywanym eksponatom zbiory muzeum stale się powiększają. Osoby te otrzymały specjalne podziękowania.

Policję, jako jednego z darczyńców, reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Dariusz Dębowski. Komendant odbierając podziękowanie pogratulował wspaniałych zbiorów i zapewnił o dalszej dobrej współpracy Policji z muzeum.

Przekazane w ubiegłym roku przez KWP w Kielcach militaria nie są jedynymi przedmiotami darowanymi przez Policję. W 2014 roku kolekcja skarżyskiego muzeum wzbogaciła się o transporter opancerzony BTR, który niegdyś wykorzystywany był przez funkcjonariuszy kieleckiego garnizonu.

(KWP w Kielcach / ak)

  • Kolejne militaria podarowane przez Policję #1
  • Kolejne militaria podarowane przez Policję #2
  • Kolejne militaria podarowane przez Policję #3
  • Kolejne militaria podarowane przez Policję #4
  • Kolejne militaria podarowane przez Policję #5
  • Kolejne militaria podarowane przez Policję #6
Powrót na górę strony