Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o milionowe oszustwa zatrzymany przez policjantów

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 48-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o oszustwa. Sprawca zawierał umowy pożyczek w celu inwestowania i pomnażania pieniędzy, z których się nie wywiązywał. Poszkodowanych jest co najmniej 30 osób, straty przekraczają 3 mln zł. Zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą od kilku miesięcy zajmowali się wyjaśnieniem sprawy oszustw do jakich dochodziło na terenie całego kraju. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że 48-letni mieszkaniec Warszawy, prowadząc działalność z zakresu doradztwa finansowego, przedstawiał się jako doświadczony makler giełdowy i roztaczając perspektywy potencjalnych zysków, zawierał z pokrzywdzonymi umowy pożyczek, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczać miał na inwestycje.

Z zawartych umów się jednak nie wywiązywał, zapewniał jednak pokrzywdzonych o bezpieczeństwie inwestycji i jednoczenie prosił o rekomendację swoich krewnych i znajomych. Prowadzona przez sprawcę działalność obejmowała teren całego kraju, a podejrzany stworzył piramidę finansową.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o milionowe oszustwa. W trakcie przeszukań pomieszczeń przez niego zajmowanych zarówno w Warszawie jak i na Pomorzu funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju dokumenty finansowe oraz nośniki danych. Wszystko to jest teraz analizowane.

Na podstawie zebranych dotychczas materiałów zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono 35 zarzutów wyłudzenia na kwotę przekraczającą 3 mln złotych. Wczoraj 48-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych.

KWP w Gdańsku / ig

  • Podejrzany o milionowe oszustwa zatrzymany przez policjantów
  • Podejrzany o milionowe oszustwa zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony