Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyzn podających się za policjantów

Data publikacji 14.03.2016

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli zatrzymali dwóch mężczyzn podających się za policjantów. Do zatrzymania doszło w chwili, gdy dokonywali oni „kontroli osobistej” u obywatela Ukrainy. Obaj trafili do policyjnej celi, gdzie okazało się, że jeden z nich poszukiwany był listem gończym.

Podczas nocnego patrolu funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Lesznowoli zauważyli, jak na jednej z ulic dokonywane jest zatrzymanie jednego z przechodniów, jego obezwładnienie i przeszukiwanie.
Policjanci zareagowali błskawicznie. W profesjonalny sposób obezwładnili i zatrzymali dwóch, jak się po chwili okazało, fałszywych policjantów. Przechodzień, obywatel Ukrainy, oświadczył, że chwilę wcześniej mężczyźni ci przedstawili mu się jako policjanci, zarzucili popełnienie rzekomych wykroczeń, a gdy zaprotestował, powalili go na ziemię.

By się uwiarygodnić, podszywający się pod funkcjonariuszy Policji mężczyni ubrani byli w kamizelki odblaskowe oraz posiadali tarczę do zatrzymywania pojazdów. W trakcie czynności sprawdzających u obu z nich policjanci z Lesznowoli znaleźli nawet fałszywe policyjne "blachy". 27 i 36-latek trafili do policyjnej celi w Piasecznie. Tu okazało się, że 36-latek od 2014 roku poszukiwany jest listem gończym.

Policjanci, zajmujący się tą sprawą, nie wykluczają, że zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, mogli dopuścic się więcej podobnych przestępstw. Osoby, które podejrzewają, że mogły paść ofiarą fałszywych kontroli, proszone są o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Lesznowoli pod tel. 22 60 45 843.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony