Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziupla samochodowa w stodole

Data publikacji 14.03.2016

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zabezpieczyli samochód oraz ładowarkę teleskopową pochodzące z kradzieży. Pojazdy znaleźli w „dziupli” na terenie jednej z miejscowości w gminie Gorzkowice. W tej sprawie została zatrzymana 44-letnia kobieta. Usłyszała już zarzut. Za przestępstwo paserstwa, którego się dopuściła, grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, wspólnie z funkcjonariuszami z Gorzkowic, 10 marca 2016 roku weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Gorzkowice. Jak już wcześniej ustalili, w pomieszczeniach gospodarczych pod wskazanym adresem przechowywane były pojazdy, które nie zostały nabyte w uczciwy sposób. Policjanci szczegółowo sprawdzali każdy element karoserii, numery identyfikacyjne na maszynach oraz samochodach. Podczas prowadzonych działań zabezpieczyli audi model B8 oraz ładowarkę teleskopową - oba pojazdy pochodzące z kradzieży.

Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 44-letnią kobietę, właścicielkę posesji, podejrzewaną o paserstwo. Łączna wartość odzyskanego sprzętu to kwota ponad 400 tys. zł.

Zatrzymana usłyszała zarzut. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo paserstwa grozi kara nawet 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony