Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich i udzielanie narkotyków

Data publikacji 14.03.2016

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich oraz udzielanie środków odurzających. Podczas działań z funkcjonariuszami pracował pies policyjny, specjalnie szkolony do wykrywania narkotyków. Zabezpieczono krzewy konopi w różnej fazie rozwoju, a podejrzany trafił do aresztu i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich oraz płatne i nieodpłatne udzielanie środków odurzających. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Lubin.

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że mężczyzna może prowadzić uprawę konopi indyjskich. Następnie ze specjalnym psem, wyszkolonym do wykrywania środków odurzających, weszli na teren posesji zajmowanej przez podejrzanego i ujawnili krzewy, które znajdowały się w różnej fazie rozwoju. Zabezpieczone konopie indyjskie trafiły do depozytu, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu.

Obecnie lubińscy funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym czy i na jaką skalę zatrzymany zajmował się handlem środkami odurzającymi.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów, po wniosku prokuratora, sąd zastosował już wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Nie wykluczają także kolejnych zatrzymań.

Czyny, których dopuścił się zatrzymany mężczyzna, zagrożone są kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony