Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obnażał się przed dziećmi

Data publikacji 15.03.2016

Łęczyccy policjanci zatrzymali 58 – latka, który obnażał się i prezentował małoletnim poniżej 15 roku życia inne czynności seksualne. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

13 marca 2016 roku około 17:00 dyżurny łęczyckiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicy zalewu miejskiego w  Łęczycy mężczyzna obnaża się na oczach dzieci. Niezwłocznie we wskazany rejon skierowano patrole. Kiedy jedni mundurowi skupili się na rozmowie z chłopcami pozostali penetrowali teren w celu odnalezienia podejrzewanego.

W rozmowie  ze zgłaszającymi ustalili, że grupka 5 chłopów w wieku od 11 do 14 – lat spacerując natknęła się na mężczyznę, który obnażał się i prezentował przed nimi inne czynności seksualne. Nastolatkowie podali rysopis mężczyzny. Po około 30 minutach policjanci, w krzakach niedaleko miejsca zdarzenia, zauważyli ukrywającego się mężczyznę, który obserwował mundurowych rozmawiających z chłopcami. Został zatrzymany i dowieziony do komendy.

58 – latek trafił do policyjnego aresztu a śledczy zajęli się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zdarzenia. Po zebraniu materiału dowodowego okazało się, że zatrzymany był wcześniej skazany za obcowanie płciowe z małoletnim za co odbył karę pozbawienia wolności.

Wczoraj, 14 marca 2016 roku, podejrzany usłyszał zarzut prezentowania czynności seksualnej przed małoletnimi poniżej 15 roku życia. Okazało się też, że dzień wcześniej tj. 13 marca 2016 roku, rano, opuścił mury zakładu karnego, gdzie zakończył pobyt za uszkodzenie mienia i groźby karalne. Śledczy wnioskowali w prokuraturze aby ta wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego 58 – latka.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony