Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice usłyszeli 14 zarzutów

Data publikacji 15.03.2016

Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców ze Strykowa. Zgierscy i strykowscy policjanci od kilku miesięcy pracowali nad rozpracowaniem szajki młodych ludzi, którzy poprzez groźby, naruszanie nietykalności cielesnej chcieli podporządkować sobie grupę innych osób. Łącznie zatrzymani usłyszeli 14 zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Zgierzu zastosowała wobec nich dozór policyjny oraz wydała zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w Strykowie są dwie rywalizujące ze sobą grupy. Są to w większości mieszkańcy miasta i okolicznych wsi. Członkowie grup się znają, wiedzą gdzie mieszkają i z kim utrzymują kontakty. Podłożem konfliktu była chęć dominacji jednej drużyny nad drugą.

Od lipca 2015 konflikt pomiędzy grupami zaczął się nasilać. Zaczęło dochodzić do częstszych konfliktów wywoływanych głównie przez grupę, deklarującą  przynależność kibicowską do jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Początkowo konflikty polegały na wzajemnej wymianie zdań lecz później przeistoczyły się w kierowanie gróźb karalnych i naruszanie nietykalności cielesnej.

Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy połączony ze żmudną pracą operacyjną dał podstawę by 14 marca 2016 r. przeprowadzić zakrojone na szeroką skalę działania zmierzające do zatrzymania podejrzewanych. Rankiem, wyznaczone grupy policjantów równolegle zjawiły się w miejscach zamieszkania wytypowanych mężczyzn. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali 5 osób w wieku od 21 do 23 lat.

Łącznie zatrzymani usłyszeli 14 zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Zgierzu zastosowała wobec nich dozór policyjny oraz wydała zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony