Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był więziony i bity ale zdołał uciec. Podejrzani zostali aresztowani.

Data publikacji 15.03.2016

Strzeleccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o pozbawienie wolności 28-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymani mieli przez trzy dni więzić mężczyznę w wynajmowanym mieszkaniu. 28-latek miał być przez nich bity oraz zmuszany do samookaleczenia. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

W niedzielne popołudnie dyżurny strzeleckiej Policji otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy Zwierzyn, że do jej mieszkania przyszedł zakrwawiony mężczyzna proszący o pomoc. Przybyli na miejsce policjanci usłyszeli od niego przerażającą historię. 

Według relacji mężczyzny był on przez trzy dni więziony w jednym z domków w pobliskiej miejscowości. Tam miał być bity i zmuszany do samookaleczeń. Mundurowi udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej, a następnie udali się we wskazane przez niego miejsce, gdzie miał być przetrzymywany. Drzwi otworzyli im 41-letni mężczyzną oraz 27- letnia kobieta. Oboje tak samo jak pokrzywdzony pochodzili z województwa zachodniopomorskiego. Policjanci przeprowadzili na miejscu czynności, które zdawały się potwierdzać przedstawioną przez więzionego mężczyznę wersję wydarzeń. Według niego podejrzani bili go przy użyciu różnych przedmiotów. W toku dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli dowody i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę.

Zatrzymani  zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy. Za pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem grozi im kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlk. / dk

Film Był więziony i bity ale zdołał uciec. Podejrzani zostali aresztowani.

Pobierz plik Był więziony i bity ale zdołał uciec. Podejrzani zostali aresztowani. (format mp4 - rozmiar 4.7 MB)

Powrót na górę strony