Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita szajka handlująca nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Data publikacji 15.03.2016

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 3 osoby, które trudniły się sprzedażą na terenie województwa wielkopolskiego wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczony przez mundurowych nielegalny magazyn to ponad 340 tys. sztuk papierosów i prawie 1300 kg tytoniu. Zatrzymani narazili Skarb Państwa na straty ok. 1,2 mln zł. Grozi im za to kara grzywny lub nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, współpracując z funkcjonariuszami  z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zatrzymali trzy osoby zamieszane w handel nielegalnym tytoniem i papierosami.  Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 340 tys. sztuk papierosów i prawie 1300 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy.

Podejrzani wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy sprzedawali w sklepach na terenie Wielkopolski. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni w nielegalne produkty zaopatrywali się w województwie łódzkim. Tym przestępczym procederem mogli zajmować się od początku bieżącego roku. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn to poznaniacy w wieku 39 i 31 lat. Ostatni pochodzi z województwa łódzkiego i ma 43 lata.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty z kodeksu karno skarbowego. Swoim działaniem narazili Skarb Państwa na straty ok. 1,2 mln zł. Za nabywanie, przechowywanie, przewożenie i sprzedaż wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi im wysoka grzywna lub nawet 3 lata więzienia.

Na potrzeby przyszłych kar i grzywien podejrzanym zostały zabezpieczone samochody i pieniądze.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Zabezpieczony tytoń
  • Zabezpieczone papierosy
  • Tytoń bez znaków akcyzy
  • Papierosy bez akcyzy
  • Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy
  • Zabezpieczony magazyn z nielegalnymi wyrobami

Film Rozbita szajka handlująca nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Opis filmu: nielegalny handel papierosami i tytoniem, przestępczość tytoniowa

Pobierz plik Rozbita szajka handlująca nielegalnymi wyrobami tytoniowymi (format mp4 - rozmiar 7.99 MB)

Powrót na górę strony