Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona zabytkowa nielegalna broń

Data publikacji 16.03.2016

Policjanci tarnowskiego komisariatu centrum zabezpieczyli na terenie Tarnowa różnego rodzaju karabiny oraz amunicję. Podejrzanemu mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia.

11 marca br. rano, dyżurny został poproszony przez pracowników pomocy społecznej w Tarnowie o asystę na czas wizyty u 70-cioletniego mieszkańca naszego miasta. Według informacji mężczyzna bywał agresywny. Na miejscu okazało się, że staruszek od kilkunastu lat jest pod kontrolą lekarzy psychiatrów. Nie stwarzał żadnych problemów.

W czasie wizyty policjanci zauważyli karabin. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego go ma, ani skąd się wziął i co to za jednostka broni. Ujawniono także kolejne karabiny oraz amunicję ostrą i hukową. Zabezpieczono trzy jednostki broni, m. in. karabin LOWE BERLIN z 1890 roku, karabin STEYR 11.95, 500 sztuk amunicji hukowej kal. 6.8, 56 sztuk amunicji karabinowej oraz 1 sztukę amunicji typu Makarow.

Ze względu na zły stan zdrowia mężczyzny, jest leczony psychiatrycznie, został on przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Nad wyjaśnieniem okoliczności sprawy pracują teraz policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP w Krakowie / ak)

  • Zabezpieczona zabytkowa nielegalna broń #1
  • Zabezpieczona zabytkowa nielegalna broń #2
  • Zabezpieczona zabytkowa nielegalna broń #3

Film Zabezpieczona zabytkowa nielegalna broń

Pobierz plik Zabezpieczona zabytkowa nielegalna broń (format mp4 - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony