Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat

Data publikacji 16.03.2016

W ubiegły piątek (11 marca br.) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzanego o napad na kantor i kradzież bardzo dużej kwoty pieniędzy. Sytuacja miała miejsce pod koniec 2013 roku w Słubicach. Zatrzymany obywatel Białorusi dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Zdarzenie miało miejsce w jednym ze słubickich kantorów wymiany walut 29 grudnia 2013 r. Sprawcy po uprzednim sterroryzowaniu pracownic dokonali kradzieży znacznej kwoty pieniędzy w różnych walutach.

Pomimo formalnego umorzenia śledztwa gorzowscy policjanci przez cały czas zajmowali się sprawą, prowadząc intensywne działania. Sprawdzali każdą zdobytą informację, która przybliżała ich do prawdy, dotyczącej samego przebiegu napadu oraz osób biorących w nim udział. Konsekwencją tego było piątkowe (11 marca br.) zatrzymanie 52-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna wpadł w ręce Policji w punkcie poboru opłat przy zjeździe z autostrady A2 do Torzymia, gdzie został zatrzymany po dynamicznej akcji policjantów z gorzowskiej Sekcji Antyterrorystycznej.

W poniedziałek (14 marca br.) Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Wznowione śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Słubicach i ma charakter rozwojowy – Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat #2
  • Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat #3
  • Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat #4
  • Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat #5
  • Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat #6
  • Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat #7

Film Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat

Pobierz plik Zatrzymany za napad na kantor sprzed 2 lat (format mp4 - rozmiar 27.32 MB)

Powrót na górę strony