Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sklepik z dopalaczami zlikwidowany

Data publikacji 16.03.2016

Policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu, zabezpieczyli substancje sprzedawane jako magiczne talizmany. Sklepik funkcjonował pod szyldem lokalu usługowego. W rzeczywistości jednak pomieszczenie zaaranżowane zostało na potrzeby handlu środkami odurzającymi.

Kamera stale monitorująca wejście do lokalu pozwalała na kontrolowanie sprzedawcom osób, które przychodziły. W ten sposób rozpoznawali osoby zaufane. Mały otwór w drzwiach wejściowych pozwalał na dokonywanie transakcji bez ujawniania kupującemu wizerunku sprzedawcy. Wydawanie produktów odbywało się z ręki do ręki, z przekazaniem pieniędzy za zakup.

Mimo takiej ostrożności i zakamuflowanego charakteru, policjanci Komisariatu II Policji w Krakowie nie tylko namierzyli nielegalny proceder, ale też zdołali przedostać się do wnętrza sklepiku by sprawdzić, czym naprawdę handlowano. W pomieszczeniu funkcjonariusze odnaleźli ponad 150 różnych produktów oznaczonych jako talizmany i amulety. Wszystkie zostały zabezpieczone do szczegółowych badań. Eksperci określą, jakie substancje zawierają oferowane do sprzedaży produkty.

Podczas przeszukania pomieszczeń punktu usługowego, funkcjonariusze odnaleźli także pieniądze pochodzące ze sprzedaży dopalaczy oraz zapiski i dokumenty związane z prowadzonymi transakcjami.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komisariatu II Policji w Krakowie.

(KWP w Krakowie / ak)

  • Kolejny sklepik z dopalaczami zlikwidowany #1
  • Kolejny sklepik z dopalaczami zlikwidowany #2

Film Kolejny sklepik z dopalaczami zlikwidowany

Pobierz plik Kolejny sklepik z dopalaczami zlikwidowany (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony